Home » Referanslarımız

Referanslarımız

ASYAFİN KIZILCAHAMAM TERMAL TATİL KÖYÜ

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde 148 dönüm içerisinde konumlu, Otel, termal devremülk, kongre  merkezi ve sosyal tesislerden oluşantürkiyenin alanında sayılı projelerinden biridir. Deval Grup İnşaat 2002-2005 yılları arasında proje üstyapısında ince işler ana yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

KİPTAŞ YEŞİLVADİ KONAKLARI  (ÜMRANİYE –İSTANBUL)

180.000 m2 arazinin üzerine kurulan kompleks; 627 adet konut, spor kompleksi, yüzme havuzu, cami, yürüyüş parkurları, kapalı ve açık otopark ile sosyal tesis alanlarını içermektedir. Deval Grup İnşaat 2004-2006 yılları arasında proje üstyapısında ince işler ana yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

BAKIRKÖY ADALET SARAYI

79.300 m2 kapalı inşaat alanına sahip olan Adliye binası 10 katlı 13 adet bloktan oluşmaktadır.
Yapı; akıllı bina özelliğine sahip, inşaat, mekanik, elektrik, açık – kapalı otopark, altyapı ve çevre düzenleme işlerini kapsamaktadır. Deval Grup İnşaat 2005-2008 yılları arasında proje üstyapısında ince işler ana yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

TRABZON FORUM A.V.M

Multi Development Türkiye’nin Türkiye’deki “Forum” projelerinden biri de tarihi, doğası ve ekonomik yapısıyla Doğu Karadeniz’de ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Trabzon’da yer almaktadır. Forum Trabzon, ünlü Meryem Ana (Sümela), Manastırı tarihi merkezleri ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin turizm alanları içinde önemli bir yere sahip olan kentin kuzey doğusunda yer alıyor.

Yeni Ekspres Yol, 100.Yıl Parkı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsü ile çevrelenen 72.000 m2 arazi üzerine kurulan Forum Trabzon, sadece ilk görüşte hayran bırakan mimarisiyle değil, prestijli markaları ve yıl boyu sürecek etkinlikleriyle de Karadeniz’in en beğenilen çekim merkezidir.

Trabzon’un yanı sıra tüm Karadeniz Bölgesi’nin bugüne dek yapılmış ilk büyük projesi olan Forum Trabzon,  49.000 m2’lik toplam kiralanabilir alanı ile perakende sektörüne getirdiği canlılıkla bölge ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır. Trabzon ve çevresine sunduğu farklı alışveriş deneyiminin yanı sıra Forum Trabzon, aidiyet duygusu ve toplumsal sorumluluk anlayışıyla bugüne dek hayata geçirdiği projelerle de kentin sosyal ve kültürel yaşamına da destek vermektedir.

Forum Trabzon, bünyesinde bulundurduğu Migros hipermarket, Koçtaş yapı market, 8 salonlu Cinemaximum sinemaları, ulusal ve uluslararası ünlü markaların yer aldığı mağazalar yanı sıra restoran, kafelerle birlikte düzenlenen festival, konser ve spor etkinlikleri ile Karadenizlileri bir araya getirerek, bölgenin en renkli buluşma noktasıdır.

SXxJct6l Trabzon_5_900x600_Multi_Development

 

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI İSTANBUL BÖLGE KOMUTANLIĞI DİSPANSER BİNASI TA’DİLAT VE TEFRİŞATI

1945  Yılı yapımı dispanser binasının güçlendirme, dekorasyon, elektrik, mekanik tesisatları, radyoaktif izolasyonları ile tıbbi cihaz ve komple tefrişatı yapılmış, dispanser bölge askeri hastaneleri arasındaki seçkin yerine kavuşturulmuştur. Deval Grup İnşaat 2006-2007 yılları arasında proje ana yüklenicisi olarak taahhüt işini başarıyla tamamlamıştır.

Çatalca-Hadımköy Başak Toplu Konutları 2. Etap/4.Bölge – Konut Sosyal Tesis Binaları İnşaatlarının Yapılanması

Deval Grup İnşaat  2008-2009  yılları arasında proje üst yapısında ince işler alt yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

 

KİPTAŞ METROKENT KONUTLARI

Proje 17 dönüm üzerine kurulu 1600 konut, 2000 araçlık kapalı otopark yüzme havuzu, sosyal tesis, Oyun parkları koşu ve yürüyüş parkurları ve spor kompleksinden oluşmaktadır. Deval Grup İnşaat 2010-2012 yılları arasında proje üstyapısında ince işler ana yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

Okmeydanı Okçular Tekkesi İnşaat ve Uygulama İşleri

İstanbul’un kuşatıldığı günlerde Fatih Sultan Mehmet Otâğ-ı Hümayununu Okmeydanında kurdurmuş, daha sonra da bu yeri “Meydân-i Tîr Endâzân” (Okçular Meydanı) olarak vakfetmiştir. II.Bâyezid dönemi itibariyle okçuluk merkezi haline gelen Okmeydanı’na bir de Okçular Tekkesi kurulmuştur.
1950 lerden sonra şehrin plansız gelişimi nedeniyle büyük bir bölümü yıkılan Okçular Tekkesi, 15 Şubat 2011 tarihi itibariyle Güryapı İnşaat yükleminde ihya edilmeye başlanmıştır. Dünyanın en eski okçuluk kulübü olma özelliği taşıyan yapılar, yeni yapı ve restorasyon tekniklerinin bir arada kullanıldığı bir proje olma özelliği taşımaktadır. 2012 yılında tamamlanan yapılar, Türkiye’de uluslararası okçuluk yarışlarının yapılacağı dünyaya örnek bir tesis olmuştur.
Deval Grup İnşaat 2010-2012 yılları arasında proje üstyapısında ince işler ana yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

MİMAR SİNAN CAMİİ – ATAŞEHİR

36.758 M2 İNŞAAT ALANIYLA 10.000 KİŞİNİN AYNI ANDA İBADET EDEBİLECEĞİ Caminin ana kubbe yüksekliği 42, çapı 27 metre olarak inşaa edilmiştir. Camide 72 metre yüksekliğinde üç şerefeli dört adet minare bulunmaktadır. Caminin çevre yolu cephesindeki silüetinin bozulmaması için geoduvar teknolojisiyle istinat duvarları inşa edilmiştir. Caminin yaklaşık 6500 m2 alana sahip dış avlusu bulunmaktadır.

İbadethane ve avlu alanlarının altında konferans salonu, eğitim odaları, satış birimleri, bay-bayan tuvaletleri, abdesthaneler ve yaklaşık 270 araç kapasiteli 2 katlı otopark bulunmaktadır. Deval Grup İnşaat 2011-2012 yılları arasında proje üstyapısında ince işler ana yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

Büyük Mecidiye (Ortaköy) Camii’nin Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi
2011-2014

Boğaziçi manzarasının ana öğelerinden biri olmayı başarmış Ortaköy Camii, 19 yüzyıldan günümüze ulaşmış, barok mimarisinin en güzel örneklerinden biridir.1854 yılında Sultan Abdülmecit tarafından Mimar Nigoğos Balyan’a yaptırılmıştır.

Zaman içinde birçok kez onarım geçiren caminin 2011-2014 yılları restorasyonu kapsamında tamamı özgün malzeme ve yapım teknikleri kullanılarak restore edilmiştir. Taş cepheler temizlenmiş, konservasyonu ve restorasyonu yapılarak, niteliksiz dönem ekleri ve müdahaleleri kaldırılmış, yapısal çatlaklarda onarım ve güçlendirmesi yapılmıştır. Deval Grup İnşaat 2011-2014 yılları arasında proje üstyapısında ince işler alt yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

İstanbul Eminönü Süleymaniye Camii Onarımı
2007-2011

Süleymaniye Camii Külliyesi 1550-1557 tarihleri arasında Kanuni Sultan Süleyman’ın Mimar Sinan’a inşaa ettirdiği yapılar topluluğudur. Sinan’ın sanatı ve Kanuni’nin politik gücünün birleşimini temsil eden yapılar, ekonomik ve kültürel işlevleriyle klasik dönemin simgesidir.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı onarım çalışması yürütülen Süleymaniye Camii’nin 2007- 2012  yılları restorasyonu kapsamında cephe temizliği, kurşun örtünün yenilenmesi, taş işleri, ahşap elemanların restorasyonu, hat ve kalemişi restorasyonu yapılmıştır. Deval Grup İnşaat 2009-2012 yılları arasında proje üstyapısınd ince işleri alt yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

THY DO&CO ORTAKÖY OTEL PROJESİ VE HATİCE SULTAN YALISI RESTORASYONU

Ortaköy’de Fehime Sultan Yalısı restorasyonu ve bahçesi içinde yapılan, 4 katı deniz seviyesinin altında spesifik inşa teknolojilerinin kullanıldığı butik otel projesinde  Deval Grup İnşaat 2012-2014 yılları arasında proje üstyapısında ince işler alt yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

VİA PORT VENEZİA

Gaziosmanpaşa ilçesi sınırları içinde, TEM Otoyolu üzerinde bulunan VIA/PORT Venezia, 82 bin m²’lik arazi üzerine kuruluyor. Mimari konseptini dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik’ten alan VIA/PORT Venezia; 2000 özellikli konutun bulunduğu 5 kule, 200 mağazalı açık hava alışveriş merkezi ve 25 bin m²’lik alana sahip modern ofis etaplarından oluşuyor. Mimari konsepti Dome Mimarlık tarafından tasarlanan VIA/PORT Venezia’da tıpkı Venedik’te olduğu gibi yürüyüş yolları, su kanalları, büyük meydanlar inşa ediliyor. Genişliği 8 m olan su kanallarında gondollarla gezintilerin yapılabileceği, meydanlarında Venedik karnavallarının düzenleneceği VIA/PORT Venezia’dan konut sahibi olanlar, tüm bu güzelliklerin yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, buhar odası, sauna, oyun sahaları, çocuk parkları gibi tüm sosyal imkânlardan da faydalanabilecek. Deval Grup İnşaat 2012-2013 yılları arasında proje üstyapısında ince işler ana yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.

 

VİALAND

600 bin metrekarelik araziye kurulan Vialand’ın 200 bin metrekarelik kısmında tema park, 100 bin metrekarelik kısmında gösteri merkezi, 350 bin metrekarelik kısmında alışveriş merkezi ve de 110 bin metrekarelik alanında kiralanabilir alanlar (4500 adet kapalı ve 2400 adet açık ticari alan) ve de 8000 araçlık otopark yer alıyor. Vialand Türkiye’de inşa edilmiş ilk temalı parktır.

Deval Grup İnşaat 2012-2013 yılları arasında proje üstyapısında ince işler ana yüklenicisi olarak başarıyla hizmet vermiştir.